Ekonomi

Goldman Sachs Kinetik Holdings hedefini 40 dolara yükseltti, satın alma notunu korudu

Pazartesi günü Goldman Sachs, Kinetik Holdings, Inc. (NASDAQ:KNTK) için görünümünü güncelledi ve fiyat hedefini önceki 38 dolardan 40 dolara yükseltirken, hisse senedi için Al notunu yineledi. Bu ayarlama, Kinetik’in 2023 yılı için güçlü bir performans ve 2024 yılı için olumlu bir öngörü ortaya koyan dördüncü çeyrek sonuçlarını takip ediyor.

Şirketin dayanıklılığı, zorlu bir gaz fiyatı ortamında vurgulandı ve Kinetik, Permian bölgesindeki büyümede farklı bir saf oyun olarak konumu ile tanındı. Büyüme oranları önceki yıllara kıyasla azalmış olsa da Kinetik, özellikle Kuzey Delaware bölgesinde daha fazla pazar payı elde etmeyi hedefleyerek genişleme fırsatları bulmaya devam ediyor.

Goldman Sachs, Kinetik’in düşük sermaye harcaması öngörüsüne ve yönetimin bu aralıkta kalma konusundaki kararlılığına dikkat çekti. Bu yaklaşımın 2024 yılında şirketin serbest nakit akışını önemli ölçüde artırması bekleniyor. Bu finansal stratejinin Kinetik’in 3,5 kat kaldıraç hedefine ulaşmasına yardımcı olması ve 2024’ün dördüncü çeyreğinde hisse geri alımı olasılığı da dahil olmak üzere hissedarlara getiriyi potansiyel olarak artırması bekleniyor.

Yatırım şirketi ayrıca Kinetik için FAVÖK tahminlerini yaklaşık %2 oranında yükseltti ve bu da yeni fiyat hedefine katkıda bulundu. Revizyon, Kinetik’in orta akım sektöründe devam eden birleşme ve satın almaların ortasında cazip bir satın alma hedefi olmaya devam ettiği inancıyla da destekleniyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu